top of page

Binanızın riskli olduğundan şüphe ediyorsanız bir test yaptırıyorsunuz. Bu testte uzman kuruluşlar binanızı inceleyip, beton örnekleri alıp test ediyorlar. Sonuçlarda eğer binanın durumu yaşamaya uygun güvenlikte değilse kentsel dönüşüm süreci başlıyor.  Belediyeye başvurup raporu veriyoruz. Belediye 6 içerisinde yıkım kararı alıyor. Bir müteahhit ile anlaşıyorsunuz. Anlaştığınız müteahhide görev verebilmek için 2/3 çoğunluğu sağlamanız gerekiyor. Yani 10 daireli bir apartmansanız 7 dairenin müteahhide onay vermesi gerekiyor.  Müteahhit projesini hazırlayıp kat maliklerinin onayı ile belediyeye kentsel dönüşüm başvurusu yapıyor. Ruhsat alıyor. İnşaata başlıyor ve belirlenen zamanda inşaatın tamamlıyor. Binanızın bulunduğu arsanın imar durumuna göre yapılabilecek inşaat metrekareleri bölgelere göre farklılık gösterebiliyor. İnşaatın tamamlanması ile Müteahhit ile anlaşılan metrekarede daire kat maliklerine geçiyor.  Kentsel dönüşüm başvurusu ve sonrasında tüm yasal prosedürler tamamlandığında devlet ev sahiplerine belli bir miktar kira yardımı yapıyor. Ayrıca kentsel dönüşümler için devlet tarafından sübvanse edilen uygun banka kredileri de almak mümkün. Tabiî ki Kentsel Dönüşüm son derece girift ve uzmanlık isteyen bir konu.

Brener olarak Kentsel Dönüşüm konusunda uzman kadromuz ve tecrübemiz ile işlerimizi hızlı bir şekilde tamamlayabiliyoruz. Burada önemli olan kat maliklerinin bir uzlaşı oluşturmalarıdır.

 

Brener olarak bir Kentsel Dönüşüm projesini gerçekleştirmek için karar verdiğimizde; Öncelikle hak sahipleri ile yapılan uzun toplantılar neticesinde ihtiyaçlar tespit edilerek, çevrenin elverdiği ölçüde en efektif projeler alternatifli olarak geliştirilmektedir. Ardından yıkımı yapılan binanın belediye izinleri hızlıca tamamlanıp 1 yıldan kısa sürede teslimatlar yapılmaya başlanmaktadır. Böylece hem hak sahipleri yeni dairelerine hızlıca geri dönme olanağı yakalamakta, hem de bu bölgede yeni yaşam kurmak isteyen yeni sakinler, tüm izinleri alınmış, profesyonelce yönetilen yeni akıllı binalarda yaşama olanağı sağlanmaktadır.

 

Kentsel Dönüşüm de taraflar sadece müteahhit ve kat malikleri değildir. Komşular, Belediye, kat malikleri kendi aralarındaki ilişkiler, bazı durumlarda özel koruma kurulları, çevre bakanlığı, bankalar, projeden yer alan yeni müşteriler, gibi bir çok tarafı olan bir işlemden bahsediyoruz. Bu konularda tecrübe, bilgi birikimi ve uygulama kabiliyeti, finansal yeterlilik, gerekli network ve iş bitiminde yaşama geçişi sağlama becerisi gibi bir çok disiplinde Brener olarak çok önemli çalışmalar ve projeler yaparak işlerimizi zamanında ve en iyi şekilde teslim ettik.

 

Kentsel Dönüşüm; 40 -50 yıllık binaların yeniden yapılması olduğu için; kat malikleri açısından oldukça sorunlu bir süreç olmaktadır. Brener bu süreçte tüm kat malikleri, müşteriler ve çözüm ortakları ve kamu kurum ve kuruluşları ile dengeli bir ortam ve koordinasyon sağlayarak kentsel dönüşümleri en iyi şekilde tamamlamıştır.

Süreç Nasıl İşliyor ?

1-  Proje analizi

2- Riskli Yapı Raporu

2-  Tahmini Bütçe

3-  Sözleşme hazırlığı ve hukuki konular

4-  Teknik Şartname

5-  Proje Etüd

6-  İnşaat Mühendislik Projeleri

7-  Taahhüt Şartnamesi

8-  İnşaat Ruhsat alınması

9-  Proje İnşaat firmaları daveti

10-  İhale açmak ve sonuçlandırmak

11- Proje Yönetimi

 

Daha fazla bilgi almak için uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Tel      : 0216 486 00 00  

e-mail : info@brener.com.tr

 

saloon residence ust gorsel.jpg

SALOON RESİDENCE

İSTANBUL

bize ulaşın
bottom of page